Wspierajmy się!
Pomoc sąsiedzka dla seniorów w sytuacji zagrożenia koronawirusem

Chcesz pomóc seniorom, by w ten trudny czas związany z koronawirusem nie musieli wychodzić
z domów? Zgłoś się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i zostań wolontariuszem pomocy sąsiedzkiej. Dowiesz się, którym starszym osobom możesz pomóc, robiąc im np. zakupy, wykupując leki czy załatwiając drobne sprawy.

  • Musimy być solidarni w ten trudny czas. Zwróćmy uwagę na osoby wymagające pomocy, seniorów, osoby samotne, niepełnosprawne w naszym najbliższym otoczeniu. Zrobienie zakupów, wyjście z psem czy inna pomoc nie wymaga dużego wysiłku, a seniorom umożliwi bezpieczne pozostanie w domu.

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa prosimy osoby starsze, schorowane, by unikały dużych skupisk ludzkich, a najlepiej w ogóle nie wychodziły z domów. Zachęcamy też do wzajemnej pomocy sąsiedzkiej. Może na Twoim osiedlu, w sąsiednim bloku mieszka senior, który potrzebuje Twojej pomocy? Zwróćmy szczególną uwagę na samotnych starszych mieszkańców w naszym najbliższym otoczeniu.

Osoby, które potrzebują pomocy w zrobieniu zakupów lub dostarczeniu leków, a także osoby, które chciałyby pomóc, zachęcamy do kontaktu z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Pruszczu Gdańskim w poniedziałek w godz. 8.00 - 16.00, od wtorku do piątku w godz. 7.30 - 15.30 tel. 58) 682 27 55 mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.